Votre panier est vide
Cook like a pro with the Frigidaire Gallery 36'' Front Control Gas Cooktop. Featuring five powerful burners, this cooktop provides the flexibility you need for any culinary task. The continuous cast iron grates allow for easy movement of pots and pans, ensuring a seamless cooking experience. With its sleek design and professional-grade performance, this gas cooktop is perfect for aspiring chefs and seasoned cooks alike.
Points forts du design
- Front Control
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Versatile cooking
- Easy cleaning
- Precise control
| UGS | GCFG3661AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Stainless Steel |
| Grates | Continuous Cast Iron |
| Voltage | 120V |
| Ignition | Electronic |
| Cooktop Type | Gas |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 36.0625" |
| Height | 4.25" |
| Depth | 21.75" |
| Weight | 65 lbs |
| UPC | 012505116810 |
| État | Nouveau |
- Five Burner Cooktop
- Continuous Grates
- Dishwasher Safe Grates
- Express-Select® Controls
- Deep-Well Design
Accessoires inclus
- LP Conversion Kit
Garantie
1 Year Limited
