Votre panier est vide
The Café™ 36" Built-In Touch Control Electric Cooktop delivers precise, responsive cooking with five radiant elements and intuitive glide touch controls. Its sleek design integrates seamlessly into modern kitchens, offering both style and performance.
With up to 3600W of power, this cooktop is ideal for home chefs who demand flexibility and efficiency in their culinary workspace.
Points forts du design
- Black ceramic glass surface
- Frameless design
Pourquoi vous l'aimerez
- Powerful element boils water faster
- SyncBurners are ideal for griddles and large cookware
- Easy to clean smooth glass surface
| UGS/Modèle | CEP90361TBB |
| Marque | Café |
| Couleur | Black Glass |
| Size | 36 in. |
| Elements | 5 Radiant Elements |
| Max Power | 3600W |
| Control Type | Glide Touch |
| Width | 36" |
| Height | 4" |
| Depth | 20.875" |
| Weight | 46 lbs |
| UPC | 084691871237 |
| État | Nouveau |
- 12"/9"/6" 3600W Power Boil element
- SyncBurners to control two 7" elements simultaneously
- Keep Warm setting
- Control lock capability
- Chef Connect feature to sync with a compatible hood
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaGoogle AssistantCafé Appliances App
Garantie
Limited 1-year entire appliance




