Votre panier est vide
Experience the ultimate in modern cooking with the Café™ 30" Smart Touch-Control Electric Cooktop. Featuring a sleek black ceramic glass surface with elegant stainless steel trim, this cooktop seamlessly blends style and performance. Five burners, including a powerful 11"/8"/5" 3,000W Tri-Ring Element, provide versatile heat options for everything from delicate simmering to rapid boiling.
Intuitive touch controls offer effortless precision, while smart connectivity brings convenience to your kitchen. Perfect for home chefs who demand both aesthetics and advanced technology, this cooktop elevates any culinary space.
Points forts du design
- Frameless ceramic glass surface
- Digital touch controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook foods quickly and evenly on a sleek, glass surface
- Control two 7" elements simultaneously to evenly heat large cookware
- Manage your cooktop from your smart device or with your voice
| UGS/Modèle | CEP90302TSS |
| Marque | Café |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 240V |
| Amperage | 40A |
| Power Boil | 11"/8"/5" 3,000W Tri-Ring Element |
| Energy Star | No |
| Cooktop Surface | Black Ceramic Glass with Stainless Steel Trim |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 30" |
| Height | 4.625" |
| Depth | 20.875" |
| Weight | 40 lbs |
| UPC | 084691845184 |
| État | Nouveau |
- Glide Touch Controls
- Five radiant cooking elements
- SyncBurners capability
- Keep Warm setting
- Control lock capability
- Multi-element timer
- Hot surface indicator lights
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantIFTTT
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor






