Votre panier est vide
Elevate your kitchen’s air quality and style with the Café™ 36" Wall-Mount Glass Canopy Chimney Hood. Boasting a powerful 600 CFM blower, four fan speeds, and dual LED lighting with nightlight, this hood efficiently removes smoke and odors while illuminating your cooktop. The sleek glass canopy design adds a modern touch, perfect for contemporary kitchens seeking both performance and elegance.
Points forts du design
- Glass canopy design
- Customizable finish
- Backlit buttons
Pourquoi vous l'aimerez
- Automatically syncs with a compatible Café range (Chef Connect)
- Effectively removes smoke, grease, and odors
- Control hood settings from your smartphone
| UGS/Modèle | CVW93644PWM |
| Marque | Café |
| Couleur | Matte White |
| CFM | 600 |
| Ducting | 6" Round |
| Lighting | Dual LED with nightlight |
| Fan Speeds | 4 |
| Width | 36" |
| Height | 38.5" |
| Depth | 19.6875" |
| Weight | 55 lbs |
| UPC | 084691871273 |
| État | Nouveau |
- WiFi Connect
- Chef Connect
- Dishwasher safe filter
- Removable grease filter
- Timer
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaGoogle AssistantSmartHQ App
Accessoires inclus
- Grease filter
Garantie
Limited 1-year entire appliance








