Votre panier est vide
Experience professional-grade ventilation with the Café™ 36" Smart Commercial Hood. Boasting a powerful 590 CFM airflow and four adjustable fan speeds, this hood efficiently removes smoke, odors, and grease from your kitchen. The dual dimmable halogen lamps provide optimal lighting, while smart features offer convenient control. Designed for serious home chefs and modern kitchens, this hood combines performance with sleek style.
Points forts du design
- Commercial-Style Design
- Customizable Hardware
- Black Slate Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Control your hood from anywhere using your smartphone
- Synchronize hood light and fan with the range below via Chef Connect
- Effectively removes smoke, grease, and odors
| UGS/Modèle | CVW93643PDS |
| Marque | Café |
| Couleur | Black Slate |
| CFM | 590 |
| Ducting | 8" Round |
| Lighting | 2 Halogen Lamps (Dimmable) |
| Fan Speeds | 4 |
| Filter Type | Baffle, Dishwasher Safe |
| Width | 35.875" |
| Height | 18" |
| Depth | 25" |
| Weight | 78 lbs |
| UPC | 084691850116 |
| État | Nouveau |
- Wi-Fi Connectivity
- Chef Connect
- Remote Control
- Dimmable Lighting
- Removable Grease Trays
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- Remote Control
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor








