Votre panier est vide
Keep your kitchen fresh and stylish with the Café™ 30" Smart Commercial Hood. Delivering 590 CFM of ventilation and four fan speeds, this hood efficiently removes smoke and odors. Two dimmable halogen lamps provide brilliant illumination, while smart features offer convenient control. Designed for modern homes, it blends performance and elegance seamlessly.
Points forts du design
- Commercial-Style Design
- Customizable Hardware
- Matte White Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Control your hood from anywhere using your smartphone
- Synchronize hood light and fan with the range below via Chef Connect
- Effectively removes smoke, grease, and odors
| UGS/Modèle | CVW93044PWM |
| Marque | Café |
| Couleur | Matte White |
| CFM | 590 |
| Ducting | 8" Round |
| Lighting | 2 Halogen Lamps (Dimmable) |
| Fan Speeds | 4 |
| Filter Type | Baffle, Dishwasher Safe |
| Width | 29.875" |
| Height | 18" |
| Depth | 25" |
| Weight | 68 lbs |
| UPC | 084691850123 |
| État | Nouveau |
- Wi-Fi Connectivity
- Chef Connect
- Remote Control
- Dimmable Lighting
- Removable Grease Trays
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- Remote Control
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor








