Votre panier est vide
Keep your dishes warm and ready to serve with the Café Café™ 30" Smart Warming Drawer. With a generous capacity of 1.9 cu. ft., this warming drawer features electronic touch controls and multiple temperature settings, including proofing, low, medium, and high. Perfect for entertaining or busy family meals, this appliance ensures that your food stays at the perfect temperature until you're ready to serve. Designed for convenience and efficiency, this warming drawer is an essential addition to any modern kitchen.
Points forts du design
- Matte White finish
- Customizable Hardware
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps food warm
- Proof dough
- Versatile temperature settings
| UGS | CTW900P4PW2 |
| Marque | Café |
| Couleur | Matte White |
| Amps | 15A |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 1.9 cu. ft. |
| Control Type | Electronic Touch |
| Temperature Settings | Proof, Low, Medium, High |
| Width | 29.75" |
| Height | 10.625" |
| Depth | 23.25" |
| Weight | 60 lbs |
| UPC | 084691845351 |
| État | Nouveau |
- WiFi Connect
- Chef Connect
- Customizable Hardware (Matte White with Brushed Bronze hardware included)
- Half Rack
- Full Extension Glides
- Indicator Light
Compatible maison intelligente
WiFi ConnectChef ConnectSmartHQ App
Accessoires inclus
- Half Rack
Garantie
1 Year Limited (Parts & Labor)
