Votre panier est vide
Achieve a flawless installation with the Café™ 10 ft. Ceiling Duct Cover Kit, designed for ceilings between 9 and 10 feet. This kit provides a seamless extension for your Café™ range hood, ensuring proper ventilation and a polished, built-in look. Ideal for kitchens with higher ceilings, it’s the perfect finishing touch for a professional, custom appearance.
Points forts du design
- Black Slate Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Enables installation of a Café commercial hood in kitchens with 9 to 10 ft. ceilings
| UGS/Modèle | CX10DC9SPDS |
| Marque | Café |
| Couleur | Black Slate |
| Ceiling Height | 9 ft. to 10 ft. |
| Width | 12.875" |
| Height | 23.5" |
| Depth | 11.125" |
| Weight | 15 lbs |
| UPC | 084691850161 |
| État | Nouveau |
- Extends the chimney of a range hood
- Creates a finished look for high ceilings
Produits compatibles
CVW93013PDSCVW93613PDSCVW93043PDSCVW93643PDS
Garantie
1-Year Limited Parts
