Votre panier est vide
Preserve your wine collection in style with the Café™ Smart 24" 4.7 Cu. Ft. Capacity Wine Cooler. Featuring dual temperature zones for reds and whites, this cooler holds up to 44 bottles and offers precise temperature control (41–55 °F upper zone). Smart features let you monitor and adjust settings remotely, making it the perfect addition for wine lovers and entertainers.
Points forts du design
- Customizable hardware
- Matte White finish
- Unfinished heart-of-cherry wood rack fronts
Pourquoi vous l'aimerez
- Store reds and whites at their ideal respective temperatures
- Protect wine from premature aging with a UV-blocking door
- Adjust temperature and lighting remotely via the SmartHQ app
| UGS/Modèle | CCP06DP4PW2 |
| Marque | Café |
| Couleur | Matte White |
| Capacity | 4.7 cu. ft. |
| Temperature Zones | Dual Zone |
| Wine Bottle Capacity | 44 |
| Lower Zone Temperature Range | 45 to 62 °F |
| Upper Zone Temperature Range | 41 to 55 °F |
| Width | 23.375" |
| Height | 34.125" |
| Depth | 26" |
| Weight | 123 lbs |
| UPC | 084691870369 |
| État | Nouveau |
- LED Light Wall
- Full-extension sliding wine racks
- Dual-zone temperature control
- UV resistant thermal glass door
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Garantie
Limited 1-year entire appliance, Limited 5-year sealed refrigerating system






